İç ve Dış Cephe Boyama

Dış Cephe Boyama

Binaların dış görünüşü hem sizin hem yaşadığınız semt için oldukça önemlidir. Ülkemizin büyük kısmında binaların dış cephe boyama konusuna pek de fazla önem verilmediği görülmektedir. Dış cephe boyama işleminde kullanılan boyalar genel olarak akrilik boyalar, elastik esaslı ve plastik olmak üzere üç sınıfta incelebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse elastik esaslı dış cephe boyaları, yeni binalarda uygulanırsa zaman içerisinde elastikiyeti sayesinde binaya uyum sağlaması adına oldukça yararlı olacaktır. Bina yüzeyinde meydana gelmiş pürüz ve çatlamaları da giderebilmek için de düşünülebilir veya uzun zaman çatlama oluşumuna karşı önlem olarak kullanılabilir. Silikon dış cephe boyaları, içinde bulunan silikondan dolayı su emme özelliği önemli oranda giderilmiştir ve üzerine düşen suyu itme özelliğine sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde bina cephesinde oluşacak kabarmaların da uzun süre önüne geçilmiş olur. Ayrıca denize yakın veya nem oranının yüksek olduğu bölgelerde küf önleyici boyalar tercih edilmelidir. Bu boyalar kullanılmadığında bina yüzeyinde bölgesel olarak yosun oluşumu görülebilmektedir..

İç Cephe Boyama

Evinizin, ofisinizin iç cepheleri size gülümseyecek. Evinizin veya ofisinizin iç cephe boyama işleri için en iyi markalarla hizmet veriyoruz. İç cephe boya renkleri konusunda renk kartelamızı inceleyebilir size en uygun rengi seçebilirsiniz.

Hemen herkesin bir favori rengi vardır fakat bu renkler oda duvar boyası olarak düşünüldüğünde aynı etkiyi vermeyebilir. Örneğin bir insan kırmızıyı çok sever kırmızı elbiseleri, ayakkabıları, aksesuarları vs. vardır. Ancak duvarlarını kırmızıya boyattığında hayal kırıklığı yaşayabilir. Çünkü geniş yüzeylere uygulandığında kırmızı çok baskın ve göz yoran bir renktir. Dolayısıyla evinizin veya ofisinizin boya rengini belirlerken açık pastel renkleri tercih etmeniz hem odanızı daha aydınlık yapacak hem de daha geniş bir oda hissi sağlayacaktır.