İzolasyon

Yaşam standartlarımızı yükseltmek, az enerji tasarrufu ile çok verim elde etmek, sahip olduğumuz binaları koruma altına almak ve yine bizim olanları korumak adına yalıtım sistemleri oldukça önemlidir. Pek çok amaç için uygulanan ve hayatımızı daha kolay ve yaşanabilir kılan izolasyon uygulamalarında can güvenliği için önemli olanı Yangın İzolasyon Çözümleridir.

Oldukça geniş alana yayılan ve pek çok sistemde uygulanması mümkün olan, daha bina inşaat aşamasındayken projelendirilmesi gereken ve çok yöntemi olan bu sistem; Kapı, pencere, duvar, döşeme hatta yangında çöküşü engellemek için duvarlara bile uygulanmaktadır. Yangın durumlarında; duman ve alevlerin ortamlara girmesini, var olan duvarların yıkılmasına, dumanın yayılmasına ve uygulandığı alanların yanmaz özelliğe kavuşturulmasına yarayan bu uygulama, özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu ve izdiham tehlikesi bulunan yerlerde önemlidir ve büyük ölçüde hayat kurtarır. Olası yangının olumsuz etkilerini minimuma indirmek ve zaman kazandırmak için oluşturulan Isı Yalıtım sistemleri, özellikle güvenli kaçış yollarına uygulanmaktadır.

Binanın her yerine aynı sistemi oturtmak pek de mümkün olmasa da en verimli şekilde şartlar ve ortamlar kullanıma hazır hale getirilerek yangın durumlarında ideal sığınma ve tahliye alanlarını oluşturmaktadır. Yangın İzolasyon alanlarında kapı ve merdivenler yüksek ısılara dayanıklı, uzun süre duman ve alev geçirmeyen contalı özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra duvarlarda yanmaya karşı mukavemet gösteren; beyaz camyünü, alçı levhalar, taşyünü, perlit ve vermükülit malzemeler kullanılır ki yanma geciksin, alevlerin şiddeti düşük olsun. İşte bu denli önemli bir misyon a sahip olan ve insan hayatı kurtaran sistemlerin uygulanmasını da firma olarak biz sağlıyoruz.

Sahip olduğumuz deneyim ve işinde uzman olan ekiplerimiz ile gerçekleştirdiği bu uygulama alanının en profesyonel ve yüksek kalite sistemlerini oluşturmaktadır.

Hayatınız değerli onu deneyimli ellere emanet edin, işinizi şana bırakmayın.